Toner dolumu kolay muadil toneri ucuz hp p1102 yazıcı

 En ucuz fiyatlara toner dolumu yapılan yazıcı neden önemli

 
          Bilindiği gibi yazıcı satın almak yalnızca peşinat vermektir, aldığınız yazıcının tonerinin dolumu yapılamıyor, muadil toneri üretilmiyorsa önünüzdeki tek seçenek orjinal toner kartuşu kullanmak oluyor. Orijinal toner satın alabilecek kadar kazanıyorsanız sorun yok, orjinal üreticileri de para kazanmalı, ancak o kadar çok kazanmıyorsanız biraz düşünmekte fayda var.
 
          Ürettiği kullanıcı dostu yazıcılarla ülkemizde en çok rağbet edilen marka olan Hp çok sayıda yazıcı modeli üretmesine karşılık her dönemde lokomotif görevini üstlenen bir yazıcı üretmiştir. Doksanlı yılların başında ürettiği 5L yazıcıları halen kullananlar mevcut, ikibinli yılların başında ürettiği efsane 1010 ve 1020 yazıcılar yine müşterileri tarafından çok tutuldu. Günümüzdeki efsanesi de hp laserjet pro p1102 yazıcısı, toner kodu hp 85a ce285a olan bu ürün, bir önceki 1010 serisi yerine üretilmiştir.
 
          Hp laserjet pro p1102, küçük boyutlarıyla her yere sığarken, faks fotokopi gibi özellikleri bulunmadığından kolayına sorun çıkarmayan küçük bir dev, p1102 w versiyonu da bulunan bu ürünün avantajları nedir diye sorarsanız, bir kere fiyatları çok ucuz, kartuşun üzerinde çip bulunmasına rağmen bu çip yalnızca kullanıcısına bilgi vermek amacıyla kullanılmış, toner dolumu yapılırken çip değişmese bile rahatlıkla çalışmaya devam ediyor. Ürün çok satıldığından piyasada bol miktarda muadil toner kartuşu bulunuyor, işi bilen satıcıları tercih ettiğinizde muadillerin kalitesini orijinalden ayırmak mümkün değil.
 
          Ekonomik fiyatlı bu yazıcının kartuşu tam dolu sayfa bastığınızı düşünürsek 1000 sayfa civarında çıktı alabiliyorsunuz, en ucuz fiyatlı muadil kartuş alınabiliyor, yani sonuçta günümüzde satılan en hesaplı baskı yapabilen ekonomik yazıcıların başında geliyor, kaliteli, sağlam ve güvenli. 
 

Muadil toner fiyatları niçin ucuz

 
           Hp p1102 yazıcı çok ucuz olduğundan oldukça yüksek miktarlarda satış yaptı ve halen satılıyor, firmamızda birçok marka ve model satışı yapılmasına rağmen sattığımız her 100 kartuşun 40 tanesini hp p1102 oluşturuyor. Ayrıca kartuş üzerinde detaylı çip bulunmadığından ve kullanıcı dostu bir yapıyla üretildiğinden, gerek dolum fiyatları gerekse muadil (Yan sanayi) kartuş fiyatları oldukça hesaplı. Ayrıca bu ürünle aynı fabrikalarda üretilen canon lbp 6000 ve canon lbp 6020 yazıcılar da emsal özelliklere sahip olmakla beraber yalnızca dış görünüşlerinde farklılık mevcuttur. Piyasada satılan ve hp p1102 yazıcıya kıyaslandığında oldukça hesaplı fiyatlara satılan yazıcılar olmakla beraber bu yazıcıların kullanım maliyetleri oldukça yüsektir.
 
Xerox 3010, 3040, 3045 kod nolu yazıcılar bu ürünler arasındadır, ancak xerox 3010, 3040 ve 3045 yazıcılarının en büyük dezavantajı toner kartuşu ile görüntü tamburu adı verilen veya drum olarak anılan parçanın kartuştan bağımsız olmasıdır. Hp p1102 toner kartuşu üzerinde birleşik olarak bulunan görüntü tamburu xerx yazıcıların bu grubunda ayrı olarak bulunduğundan toner kartuşunu değiştirdiğinizde yalnızca yazıcıya yeni tank takılmış olmaktadır. Görüntünün kalitesini belirleyen drum ünitesi eski olduğundan drum üzerindeki bütün hatalar a4 fotokopi kağıdı üzerine yansıyacaktır, oluşan bu hataların düzelebilmesi ancak drum ünitesinin değişmesi ile mümkün olacaktır, ancak buda toner fiyatları yanında cebinizden çıkacak bir sürü para anlamını taşımaktadır.
 
Oysa hp p1102 toner kartuşu değişimi yaptığınızda (yenileme veya muadil olmak koşulu ile) baskı kalitesi tamamıyla yenilenecek ve a4 fotokopi kağıdı üzerinde net ve keskin olarak sadece görmek istediklerinizi göreceksiniz.
 
           Bu satırları yazarken kendimi hp firmasını ortağı gibi hissetsem de maalesef o kadar şanslı değilim, 1999 yılından bu yana dolum ve yenileme yapan bir firmanın çalışanı olarak, tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim. Siz bu ürünü satın aldıktan sonra eğer kalite yanında ekonomikliği arıyorsanız zaten kartuşlarını firmamızdan satın alacaksınız.