Hp 85a hp laserjet pro p1102 m1212 m1217 m1132 toner dolumu fiyatları

 Hp 85a ce 285a yazıcı toneri kullanan Hp laserjet pro p1102, m1212, m1217, m1132 yazıcı özellikleri nedir


Hp 85a yazıcı toner kartuşu günümüz yazıcılarında kullanılan lazer toner kartuşudur, Hp 85a toner dolumu yapılmaya uygun muadil toner kartuşu piyasada bol miktarda bulunan kullanışlı bir kartuştur.

Hp laserjet pro p1102, hp laserjet pro p1102w, hp laserjet pro m1212nf, hp laserjet pro m1217nfw ve hp laserjet pro m1132 laser yazıcılarında kullanılmaktadır.

Hp 85a toner kartuşu %5 doluluk oranı ile 1600 sayfa baskı yapma özelliğine sahip, üzerinde çip bulunan, siyah beyaz baskı yapan lazer toner kartuşudur. Üzerinde çip bulunmasına rağmen hp p1102 toner dolumu yapıldığında çip değişimi yapılmasa dahi çalışabilmektedir. Ancak hp m1212, m1217 ve m1132 toner dolumu yapıldığında çip değiştirilmediği taktirde sorun çıkarmaktadır.

Hp 85a toner dolumu yapılmaktan çok yenileme yapılarak kullanıldığında baskı kalitesi ve kartuş ömrü orjinalinden farksız olmakla beraber yalnızca toz doldurularak yapılan dolumlarda kalitesiz baskı yanında kullanım ömrü oldukça kısadır.

Hp 85a yenileme toner üretilirken bu yazıcı kartuşuna uygun özellikleri taşıyan drum, blade ve manyetik merdane kullanılarak yenileme yapılmalı ve yenilenen parçalarla uyumlu olarak çalışabilecek toner tozu kullanılmalıdır. Özellikle üniversal olarak adlandırılan ve birçok yazıcı ile uyumlu çalıştığı iddia edilen toner tozu kullanılmamalıdır.

Kaliteli toner tozu kullanılmadan yapılan doldurma ve yenileme işlemlerinde, kullanılan toz kartuş ile tam uyum sağlamadığından kopya kalitesinde istenilen randıman alınamadığı gibi baskı adedi de düşmektedir.

Genel olarak en ucuz hp 85a toner dolumu yaptıran kullanıcıların şikayetleri incelendiğinde düzgün kopya alınamadığı ve yazıcı kartuşunun çok çabuk bittiği yönündedir, ancak yenileme kartuş kullananların genel olarak yazıcının performansından memnun oldukları gözlemlenmektedir.

Yenileme veya yeniden üretim denen işlem hakkındaki ayrıntıları internet sitemizdeki video gösterimini izleyerek öğrenebilir veya google arama motoruna hp 85a toner dolumu nasıl yapılır yazarak youtube üzerinden paylaştığımız videolardan bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hp 85a muadil toner nedir, özellikleri nelerdir ?


Muadil veya yan sanayi olarak anılan ürünler orjinal hp 85a ce285a toner kartuşu üreticisi dışında firmalar tarafından üretilmiş ürünlere verilen isimdir. Muadil yazıcı toner kartuşları birçok firma tarafından üretildiğinden ve bu ürünlerin üzerinde marka veya üretici firma ismi bulunmadığından, satın alırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Belli bir kalite standardına sahip olmayan bu ürünlerin tamamı garantili hp 85a muadil toner olarak satılsa dahi, sorunlu çıkan malzemelerde hak arama şansınız pek bulunmamaktadır. Bu nedenle alım yaparken en ucuz hp 85a muadil toner kartuşu aramak yerine sattığı ürünün arkasında duracak güvenli satıcı firmalar tercih edilmelidir.

Muadil yazıcı tonerlerin tamamına yakını çinden ithal edildiğinden bu malzemeler içinde çok kaliteli ürünler olduğu gibi, yazıcınıza zarar verecek kadar kalitesiz ürünlerin bulunduğu akıldan çıkarılmamalıdır.