Canon Toner Dolumu

Canon Toner Dolumu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

 

Canon toner dolumu en kolay yapılan dolumlar arasında yer almaktadır, kolay dolum yapılan yazıcılar arasında hp ile aynı kategoride olan bu markanın en büyük özelliği hp yazıcılar ile aynı bantta üretiliyor olmasıdır.

Lazer yazıcıların mucidi olan bu marka kullanıcı dostu olarak ürettiği yazıcıların kartuşları dolum ve yenileme yapılmaya son derece uygun olması yanında kartuşlarda kullanılan çiplerin basit ve ucuz olması canon toner dolumu fiyatları ile diğer markaların dolum fiyatları arasında uçurum olmasına neden olmaktadır.

Ancak canon kartuş dolumu fiyatları açısından cazip olmasına karşılık kaset içine yalnızca toz ilave edilerek yapılan dolum kalite açısından orjinal üründen çok düşük olmasına ve baskı sayısının neredeyse yarıya düşmesine neden olmaktadır.

En ucuz canon toner dolumu fiyatları vermeye çalışan dolumcuların yalnızca kartuş tıpasını açarak veya delerek içine toz ilave etmesi sonucu yapılan dolumlarda kartuşun baskı kalitesi ilk kopyadan itibaren sürekli düşerek kısa süre içinde kullanılamaz hale gelmesinin en büyük nedeni kaset tankı içinde bulunan tozların fotokopi kağıdı üzerine ve yazıcının içine dökülmesinden kaynaklanmaktadır.

Fotokopi kağıdı üzerine dökülen tozlar baskı kalitesini önemli ölçüde bozarken, yazıcının içine dökülen tozlar yazıcının kirlenmesi yanında sık arızalara neden olmaktadır. Yazıcı servisi ve yazıcı tamiri yapan kişiler tarafından üretilen toner dolumu zararları konusundaki efsaneler hep kolaya kaçarak en ucuz canon kartuş dolumu fiyatları ile doldurma yapan toner dolum merkezleri nedeniyle üretilmiştir.

Yalnızca toz ilavesi yapılarak dolum yapılmasının sakıncalarına bakacak olursak, bilindiği gibi yazıcı tonerleri fotokopi makineleri ile benzer sistemde çalışmasına karşın fotokopi makinelerinde kullanılan ve görüntü tamburu veya drum adı verilen parçalar ve bu parçalarla birlikte çalışan diğer ekipman yüksek kalitede üretildiğinden bu parçaların kullanım sürelerine uygun adette toner kartuşu kullanmakta ve baskı ömrü bittiğinde yeni görüntü tamburu ve bağlı parçaları takılarak kullanıma devam edilmektedir.

Ancak yazıcı kartuşlarında durum böyle değildir, üretilen yazıcı kartuşu tek kullanımlıktır ve içinde çalışan parçalar bu özelliklerde üretilmiştir. Kartuş içindeki toz bittiğinde bu parçalar da kullanım ömürleri sonuna gelmiş olmaktadır.

Bu nedenle boş kartuşun içine yalnızca toz ilave edilerek çalışmaya zorlanması, henüz ilk kopyadan itibaren sorunlara davetiye çıkaracaktır. rünü tamamlamasından dolayı aşınan parçaların arasından dökülen tozlar gerek kopya kalitesini öneli ölçüde bozacak, dökülen tozlar yazıcıyı kirletecek ve en önemli sorunlar arasında yer alan kartuşunuz çok çabuk boşalacaktır.

Aslında bu sorunların önüne geçmek oldukça kolaydır, sadece toz doldurarak yapılan dolum yerine yenileme veya yeniden üretim olarak adlandırılan ve orijinal kalitede çıktı almanızı sağlayacak işlem yapılmalıdır.

Garantili canon toner dolumu yapmanın tek yöntemi olan yenileme dolumdan farklı olarak kartuş doldurulmadan önce kartuşun içinde yer alan ve kopya kalitesini belirleyen parçaların yenileriyle değişim yapılmasıdır. Hiç kullanılmamış sıfır parçalar kullanılarak yapılan yenileme sonunda değişen parçalar ile uyum içinde çalışacak toner tozu kullanılarak dolum yapıldığında ve montaj hatalarına karşın ürün yazıcıda test edildiğinde gerçek garantili canon kartuş dolumu tamamlanmış olacaktır.

Bu şekilde üretilen yazıcı kartuşu orjinal kalitesinde baskı yapması yanında yeni parçalardan üretilmiş olduğundan uzun ömürlü ve sorunsuz olarak kopyalama yapacaktır.

Kaliteli canon toner dolumu yapılmasının tek yolu olan yenileme dışında üretilen ve bitmeyen, dolan, dolabilen, doldurulan benzeri isilere sahip ürünlerin tamamı aldatmacadır. Parçalar değiştirilerek yapılan yenileme fiyatları ilk etapta biraz pahalı gibi görünse dahi, birim kopya maliyeti en ucuz dolum fiyatı ile kıyaslandığında dahi çok ucuz fiyatlara mal olacağından en ekonomik toner dolumunu yaptırmış olacaksınız. 

canon toner dolumu