Hp Toner Dolumu

Hp Toner dolumu nedir ? Özellikleri nelerdir?


Hp toner dolumu yapılmaya en uygun lazer yazıcıları üretmekte olup, piyasada yer alan yazıcı üreticileri arasında en kullanıcı dostu yazıcıları üretmektedir.

Bu nedenle hp toner dolumu fiyatları en ucuz dolum fiyatları arasında yer almaktadır. Bilindiği gibi dolum veya doldurma denilen işlem yazıcı kartuşu içinde bulunan tozun bittiği durumlarda tozun kaset içine yeniden doldurularak kartuşun yazdırmasını sağlamaktır.

Ancak bu işlem mürekkep kartuşları dolumu yapan firmaların yozlaştırması sonucu iyice ayağa düşmüş ve adeta tuzluğa tuz doldururcasına basit işlemlerle mürekkep kartuşu doldurur gibi dolum yapılmaya başlanmıştır.

Basite indirgenmiş biçimde yapılan dolumlar, kullanıcıları bu işten soğutmakla beraber maddi koşulları orjinal yazıcı kartuşu almaya yetmeyen kullanıcıların katlanmak zorunda kaldığı, maddi sorunu olmayan kullanıcıların ise orjinal toner kartuşu kullanmak zorunda bırakılarak yurt dışına yüksek miktarlarda döviz ödenmesine neden olmuştur.

Özellikleri açısından en kolay dolum yapılan toner kartuşlarını üreten hp firması yazıcı tonerleri üzerinde kullanılan çipleri dahi en basit ve ucuz fiyatlara üretilecek özelliklerde üretmesi, toner dolum merkezi olarak adlandırılan firmaların sektörde çığ gibi artmasına neden olmuştur.


Hp Toner dolumu nasıl yapılır ?


Dolum denilen toz doldurma işlemi her yazıcı kartuşu için mümkün olmakla beraber yapılan dolum sonucu orjinal kalitede baskı alınması esastır. Yapılan işlem basitleştikçe orijinal baskı kalitesinden hızla uzaklaşılmaktadır. Bu nedenle en ucuz hp toner dolumu fiyatları ile yapılan doldurma işlemi, en kalitesiz ve sorunlu dolum işlemi olacaktır.

Bunun ana nedeni kullanılan parçaların kalitesi fiyatları ile doğru orantılı olduğundan, ucuzlayan fiyatlar kalitesiz toz kullanımı olarak ortaya çıkacağından işlemi yapan ustanın becerisi ne olursa olsun kopya kalitesi ve kartuş ömrü kullanıcısını memnun etmeyecektir.

Bilindiği gibi lazer toner kartuşu yazıcı içinde sabit durmakla beraber kaset içinde çalışan parçaların büyük kısmı sürekli hareket halindedir. Hareketli olan parçalar birbirlerine sürttüğü için sürekli bir aşınma halindedir. Aşınan ve yıpranan parçalar değişmediği taktirde doldurma yapılan ve mürekkep yerine kullanılan toz en kaliteli ürün bile olsa düzgün çıktı vermesi mümkün değildir.

Orijinal kartuşların üretimini yapan firmalar kullandıkları parçaların kalitesini tank içinde bulunan tozun bitimine dek sorun çıkarmayacak kalitede üretim yaptıklarından ve kasetlerin doldurma yapılarak kullanılması istenmediğinden, parça değişimi yapılmadan doldura yapılması kesinlikle başarısız olacaktır.

Bu nedenle garantili hp toner dolumu yaptığını iddia eden dolumcuların tamamı garantili olarak doldurdukları tonerin arıza yapması durumunda baskı kalitesinin düzelmesini sağlayacak parça değişimi yaptıklarında ek ücret talep ederler.

Bunun ana nedeni kartuşun mülkiyeti kullanıcıda olmasıdır, yaptığı işlem sadece tank içine toz doldurmak olan dolumcu garantili kelimesini sadece yanıltıcı bilgi olarak vermektedir. Aslında kaliteli hp toner dolumu fiyat listesi bulmak imkansızdır, çünkü kaliteli doldurma fiyat listesi olamaz, olması gereken kaliteli yenileme listesidir.

Yenileme veya yeniden üretim denilen işlem kartuş dolumu yapılmadan önce kartuş içinde bulunan ve çalışan parçaların tamamının hiç kullanılmamış sıfır parçalarla değişim yapılması demektir. Parçaların değişimi ardından bu parçalarla uyum içinde çalışacak toz kullanılarak yapılan dolum sonucunda gerçekten kaliteli, garantili, ucuz, sorunsuz, güvenli yazıcı kartuşu üretilir.

Yenileme kartuş üretiminin mucidi olan firmamızda üretilen ürünlerin tamamı yenileme esasına göre üretildiklerinden satışını yaptığımız ürünlerin tamamı orjinal kalitesinde tam dolu sorunsuz ve uzun ömürlü tonerlerdir.

En ucuz fiyatlı tonerlerle dahi kıyaslandığında en ucuz fiyata birim çıktı üretiminin nedeni yenileme olarak üretilmiş olmalarından kaynaklıdır.

Uzun ömürlü ve kaliteli kartuşlar ve temiz yazıcılar için mutlaka yenileme yazıcı kartuş kullanılmalıdır.