Kullanım fiyatları en ucuz yazıcı hangisidir

 EN UCUZ BASKI MALİYETLİ YAZICILAR

 
Yazıcı satın almak, araç satın almaya benzer, satın aldığınızda yalnızca ilk taksitini ödemiş olursunuz, kullandığınız sürece ödemeler devam eder. Satın alırken genelde çok ucuz olan yazıcıların kullanım maliyetleri yüksektir. Bu nedenle yazıcı satın almadan önce sağlıklı bir araştırma yapılması gerekir. Günümüzde satılan mürekkep püskürtmeli yazıcıların kartuşları içinde çok az miktarda mürekkep olması ve genelde kartuş dolumu yapılmasına izin vermemesi nedeni ile, yazıyı çok ucuz fiyatlara almanıza rağmen kullanım maliyetleri çok pahalıdır. Lazer yazıcılarda ise iyi bir seçim yaparak en ucuz fiyatları ödeyerek baskı yapabilirsiniz. Lazer yazıcı alırken dikkat edilecek en önemli nokta, toner fiyatı ve bu toner kartuşu ile kaç sayfa baskı yapılabileceğidir. Üreticilerin verdiği baskı adetleri % 5 doluluk oranı esas alınarak verildiğinden, genel olarak yanıltıcıdır, öncelikle genel olarak yaptığınız baskıların kağıt üzerindeki yoğunluğuna bakarak, toner kartuşunun sizin kullanımınız ile yaklaşık kaç sayfa baskı yapacağını değerlendirmelisiniz.
     İkinci olarak dikkat etmeniz gereken konu, satın alacağınız yazıcının toner dolumu ve muadil toner kartuşunun olup olmadığı bilgisidir. Dolum yapılamayan ve muadil toneri olmayan yazıcı satın aldığınızda sürekli orijinal toner almanız gerekecektir, özellikle yazıcı satışı yapan satış elemanları hemen her yazıcının toner dolumu yapıldığını iddia etseler bile, bir çok zaman bu bili yanıltıcı olmaktadır. Özellikle piyasaya yeni çıkan yazıcılardan uzak durmak faydalıdır, işin en emin yolu kaliteli bir toner dolum firmasına danışmaktır. Satın alacağınız yazıcının dolum yapılıyor olması, satın almanız anlamını taşımaz, önemli olan en ucuz dolum fiyatı ödeyerek kullanmak olmalıdır, dolum veya yenileme fiyatlarını etkileyen en önemli unsur kartuş üzerinde bulunan çip olmaktadır. Çip fiyatları pahalı ürünlerin dolumu veya yenilenmesi pahalı olmak durumundadır.
      Üçüncü önemli konu ise, drum denilen görüntü tamburunun toner ünitesi üzerinde olup olmamasıdır. Drum ünitesi ayrı olarak çalışan yazıcıların toner kartuşu ne kadar ucuz olursa olsun belli periyotlarda drum almanız gerekeceği için baskı maliyetleriniz artacaktır. Bu üç konuya dikkat ederek en ucuz fiyatlara baskı yapabileceğiniz bir yazıcıya sahip olabilirsiniz. Size uygun olan özellikleri belirlemeniz ardından, alım kararınızı vermeden önce hiç çekinmeden firmamızı arayarak detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.