Toner fiyatları-muadil toner-toner dolumu

Toner fiyatları neden önemli

 
 
Yazıcılar çok ucuz fiyatlarla satılmaya başladığından bu yana toner fiyatları büyük önem kazandı, yazıcı fiyatları 1000 doların üzerinde satıldığı dönemlerde, yalnızca zengin firmalarda lazer yazıcı görmek mümkündü, bir sürü para ödeyerek aldıkları yazıcının tonerinin kaç para olduğu önemsenmeden, orijinal toner kartuşu satın alınırdı ve çok para ödenerek satın alınan yazıcı ile kartuş fiyatı arasında büyük farklar mevcuttu. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak üretimin artması sonucunda, yazıcı fiyatları önemli ölçüde gerilerken, kartuş fiyatlarında gerileme olmadı. Satın aldığınız yazıcının orjinal toner kartuşunu almak istediğinizde, karşınızda yazıcıya ödediğiniz bedele yakın bir fiyat çıkmaktadır. Bunun neticesi olarak kullanıcılar daha ekonomik çözümler aramaya başlamaktadır. Aslında çözüm aramak en doğal haklarıdır, örnek olarak 300 lira ödeyerek satın alınan nokta vuruşlu yazıcının orjinal şeridine 15 lira ödenirken, 150-200 lira ödeyerek satın alınan bir SAMSUNG ML-2165 lazer yazıcının kartuşuna 140 lira ödemek kesinlikle mantığa uygun gelmemektedir. Ancak YAZICI TONERİ fiyatlardındaki bu tutarsızlık, kartuşun pahalı olmasından değilde yazıcı fiyatlarının çok ucuz olmasından kaynaklanmaktadır. Yazıcı üreticileri dolum yapılması zor olan çip kullanan yazıcıları çok ucuz fiyatlara satarak, sonradan orijinal toner satmayı hedeflemeleri neticesinde belkide zarar ederek yazıcı satmaktadırlar. Bu konumda kullanıcıların satın alma kararı vermeden çok iyi araştırma yaparak toner fiyatları ucuz, baskı kapasitesi yüksek ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir. Unutulmaması gereken konu yazıcı için yalnızca bir kere ödeme yapılmasına rağmen yazıcı kartuşuna sürekli ödeme yapılacağıdır.
 

Orijinal toner fiyatları neden değişken

 
Yukarıda bahsettiğimiz gibi yazıcı üreticileri, ürettikleri yazıcıdan çok sattıkları kartuşlardan para kazanmaya çalıştıkları için fiyatları yüksek tutmaktadır, çok ucuz fiyatlara satılan ürünlerin ise baskı adetleri çok düşük olduğundan, haksız kazanç elde etmeye çalışan kişilere ortam hazırlanmaktadır. Bunların başında sahte ürünler gelmektedir, orijinaline çok benzeyen kutular içine konulan sahte ürünler, en ucuz fiyatlarla vitrine çıkartılarak, orijinal malzeme satan firmaların inemeyeceği fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Üretilen orijinal tonerlerin bir çoğunun üzerinde son kullanma tarihi vardır, son kullanma tarihi geçen ürünleri bilinçli tüketiciler satın almadığından veya üretici firmaların belli periyotlarda kutu üzerindeki baskıyı değiştirdiklerinden, son kullanımı geçmiş eski ürünler kutuları değiştirilerek çok ucuz fiyatlara satılabilmektedir.
 

Muadil toner fiyatları neden farklı

 
Muadil veya yan sanayi olarak anılan ürünlerin en büyük dez avantajı kim tarafından, nerede ve nasıl üretildiği bilinmiyor olmasıdır. Plastik üzerinde en ufak isim yazmayan bu malzemeler, satıcı firmanın koyduğu kutu ile isim sahibi olmasıdır. Dikkat edilirse plastik üzerinde marka bulunan kartuşlarında bu marka sadece kağıt bir etiketten ibarettir. Hal böyle olunca isteyen istediği kalitedeki malzemeyi ithal etmekte ve istediği ücrete satmaktadır. Bu nedenle muadil yazıcı kartuşunu kalitesini kullanmadan anlamak neredeyse imkansızdır. Çok kaliteli ürünler ithal ederek beğeninizi kazanan bir firma yüksek maliyetler nedeni ile para kazanmadığını düşünerek veya nasıl olsa satılıyor diyerek çok kalitesiz ürünleri bir önceki malzemeleri koyduğu kutulara koyarak satış yapabilir. Bu nedenle muadil toner kartuşu satın alınırken dikkat edilmesi gereken markadan çok satıcının gevenilir olmasıdır. Özellikle bu işi meslek edinmiş, konuya hakim olan firmalarla çalışmak MUADİL TONER ihtiyaçlarınızı bu tip firmalardan karşılamanız mantıklı olacaktır. Özellikle yalnızca internet üzerinden online satış yapan siteler, siparişi aldıktan sonra sizi tanımayacağı için dikkatli olunmalıdır. Yan sanayi veya muadil dediğimiz bu kartuşların orjinalden farksız baskı kabiliyetine sahip olanları olduğu gibi, birkaç sayfa çıktıdan sonra çalışamayacak hale gelenlerinde piyasada bol miktarda satıldığı göz ardı edilmemelidir.
 

Toner dolumu fiyatları arasındaki farkın nedeni

 
Doldurma yada dolum denilen TONER DOLUMU işlemi tamamıyla butik bir iştir, dolumu yapan ustanın becerisinden, kalite anlayışından, kullandığı malzemelerin özelliklerine kadar her şey değişkendir. Aynı atölyede, aynı malzemelerle, aynı ekipmanı kullanan iki ustanı yaptığı iş dahi birbirinden çok farklı olabilir. İş yerinize gelen birinin, gazete kağıdı üzerinde kartuş dolumu yapabildiği gibi, imkanları çok geniş bir atölyede gereken özenle dolumda yapılabilir. Bu nedenle dolum ücretleri çok değişkendir, dolum ücretinin düşük olması çalışan personelin vasıflarından başlayarak, gerek kullanılan malzemenin kalitesini gerekse kullanılan miktarın düşük olması demektir. Bu nedenle dolum yaptırılırken yalnızca dolum maliyetleri ile ilgilenmek yerine, yapılan işin orjinaline ne kadar yakın olduğuna, dolumun sonunda alınan çıktı sayısına bakılmalıdır. Yalnızca ucuz diye yaptırılan dolum işlemi size çok pahalıya mal olabilir. Doluma ödenilen para azaldıkça iş kartuş dolumundan çok şişeye deterjan doldurmaya döndüğünden, sonuçları kötü baskı, az sayıda çıktı ve toz içinde kalan makineye dönüşmektedir. Bu nedenlerden dolayı TONER DOLUMU FİYATLARI araştırarak dolum yaptırmak yerine, GARANTİLİ TONER DOLUMU yapan,kaliteli, güvenli, sorunsuz, garantili yenileme yaptırmak olmalıdır.
 

Toner yenileme fiyatları doluma göre pahalı mı

 
Öncelikle yenileme ne demekten başlamak gerekirse, kullanıp bitirdiğiniz kartuş içinde çalışan bir çok parça var, toz bitene dek bu parçalar çalışmış ve görevlerini sorunsuz olarak yerine getirmişlerdir. Parçaların bir kısmı yıpranmaya karşı daha mukavemetli olmakla beraber, özellikle görüntü kalitesini belirleyen parçalar çok hassastır. Yalnızca toz ilave edilerek dolum yapıldığında görüntü kalitesini oluşturan parçalar, orijinal kalitesinden süratle uzaklaşmaya başlar, aldığınız her kopya bir öncekinden kötü olur. Yenileme denilen işlemde BOŞ TONER haznesine toz konulmadan önce bu parçaların hiç kullanılmamış sıfır yedekleriyle değiştirilmesi demektir. Yenileme yapılarak doldurulan kartuş, orjinal kalitesinde baskı yapacağı gibi, doluma göre çok daha yüksek sayıda kopya verebilecektir. Yenileme yaparken değiştirilmesi gereken parçalar drum, blade ve manyetik merdanedir. Bu parçalar değişmediği sürece ne kadar kaliteli toz kullanırsanız kullanın baskı kaliteniz hoş olmayacaktır. Bu parçaların sıfırlarıyla değişim maliyeti ise ortalama bir hp kartuşta 10 lira civarında ek maliyet getirmektedir. Yalnızca dolum yaptırarak 25 lira ödemek yerine, yenileme yaptırarak 35 lira vermek biraz pahalı gibi gözükse de, artan baskı adedi ödediğiniz fazla ücreti karşılayacak, pırıl, pırıl kopya karınız olacaktır. Firmamızda toner dolumu adı altında yapılan işlemlerin tamamı yenileme olduğundan, müşterilerimiz yıllardır orijinal kalitesinde kopya almaktadır. Kalitesiz toner dolumu yaptırmaktan sıkıldıysanız firmamıza sipariş vererek, önce kopya kalitemizi görür, beğenirseniz YENİLEME TONER kartuşunu satın alırsınız.
 
 
 Toner fiyatları-muadil toner-toner dolumu