Fotokopi kağıdı toptancıları ve ithalatçıları

A4 fotokopi kağıdı fiyatları açısından toptancı - ithalatçı farkıFotokopi kağıdı toptancıları ile ithalatçıları arasındaki en büyük fark alabileceğiniz kağıt miktarlarının değişmesidir, ithalatçı firmalar servis mantığına pek sıcak bakmadıklarından satışlarını kamyon bazında yapmakta ve nakliye ücretini alıcıya yüklemektedirler. Konteyner bazında satış yaptıklarından ve büyük kamyonların şehir içine girip çıkmaları güç olduğundan kırtasiyeci ve kağıt satıcıları tarafından pek tercih edilmemektedir.

Fotokopi kağıdı toptancıları ise daha küçük araçlarla servis hizmeti verdiklerinden ve ek nakliye ücreti talep etmediklerinden kırtasiyeci ve kağıt satıcıları tarafından daha çok tercih edilmektedir. Nakliyesi ve depolanması başlı başına sorun olan a4 fotokopi kağıdı, toptancılardan palet bazında alınabildiği için, toptancılarla çalışılması çok daha akıllıca olmaktadır.

Fotokopi kağıdı ithalatçılarında fiyatların çok daha düşük olması gerekirken durum genelde tersine çalışmaktadır. Bir çok zaman kağıt toptancıları ithalatçılara göre çok daha ucuz fiyatlara satış yapabilmektedir. Bu arada çok ucuz tabiri kafaları karıştırmasın, fotokopi kağıdı fiyatları açısından % 1-2 lik fark çok ucuz denilebilmesi için yeterli bir orandır.

Sonuç olarak ithalatçı ile son kullanıcı arasında oluşan % 10-20 arasındaki fiyat farkını en az üç firmanın bölüştüğü bu ürünü en ucuza alan çok kar etmediği gibi en pahalıya alan da çok zarar etmemektedir, bu nedenle fiyatlarla çok ilgilenilmeden hizmeti iyi ve hızlı olan güler yüzlü firmalarla çalışmak en doğru seçim olmaktadır.